Корисні інтернет-ресурсиРЕСУРСИ ІНТЕРНЕТ

Засоби пошуку в Інтернет
Електронні бібліотеки
Наука
           Соціально-економічні науки
           Технічні науки
           Патентна інформація, автореферати дисертацій
Освіта
             Сайти вищіх навчальних закладів
           Учбові матеріали, реферати
Електронні довідники та енциклопедії
Спорт
Офіційні сайти бібліотек 
            Бібліотеки України
            Бібліотеки світу
Офіційні сайти органів державної влади
Художня літератураЗасоби пошуку в Інтернет

www.yandex.ru
Найкрупніший пошуковій портал. Підтримує всі мови країн СНД. Присутній пошук по зображенням і відео файлам. Враховує особливості морфології, автоматично виправляє помилки в пошукових запитах. Можливо здійснювати пошук по власному каталогу сайтів. Користувачам пропонуються безліч веб-сервісів, таких як пошта, карти,  маркет, новини, блоги, словники, відео, зображення і багато інших.
           
 www.google.com
Система пошуку інформації в мережі Інтернет (включаючи російськомовний Інтернет). Можливість пошуку картинок і новин; автоматичний переклад англомовних сторінок. Має безліч сервісів, таких як пошук по зображенням, карти, новини, перекладач, пошта та інші

 www.rambler.ru
Пошук інформації в Інтернеті з урахуванням морфології російської мови. Додатковий пошук по зображенням, товарам, новинам та ін.
             
www.mail.ru
Безкоштовний поштовий сервіс з необмеженим розміром почтової скриньки, захистом від спаму і вірусів. Соціальна мережа, фото- і відеохостінги, пошукова система та ін. комунікаційні і розважальні сервіси.
           
 www.meta.ua
Українська пошукова система. Облік морфології української і російської мов. Виділення контекстів знайдених слів. Переклад запитів і результатів на російську, українську і англійську мови.
           
 www.ru.yahoo.com
Пошук інформації в Інтернеті, у тому числі і російською мовою. Паралельний пошук по товарах, зображеннях, відео-файлах.
             
www.nigma.ru
Інтелектуальна пошукова система по провідних індексах, оригінальний алгоритм угрупування (кластеризації) результатів по темах і ключових словах запиту.
           
 www.gogo.ru
Пошук інформації в російськомовному Інтернеті. Можливість пошуку по фотографіях і картинках, відео, блогам, відповідях на питання.


Електронні бібліотеки

www.mirknig.com
"Мир книг" - є найбільшим книжковим сайтом. Тут представлено більше 150000 книг і журналів. Щодня сайт поповнюється на 300 нових публікацій. Окремо розділені книги, журнали і аудіокниги. Мінімальна кількість реклами. Для скачування більшості матеріалів з сайту реєстрація не потрібна.

www.librus.ru
Велика база електронних книг і журналів, представлених в мережі Інтернет. Щоденні оновлення, зручний рубрикатор і хмара тегов. Мінімальна кількість реклами. Для скачування матеріалів необхідна реєстрація.

www.all-ebooks.com
Крупна універсальна бібліотека з технічним нахилом. Докладний каталог. Можливість додавати свої книги. Значна кількість реклами. Для скачування матеріалів необхідна реєстрація
           
www.kodges.ru
Велика універсальна інтернет бібліотека. Є розділи з аудіокнигами і відеоуроками. Останні надходження виділені в окремий підрозділ. Мінімальна кількість реклами. Для скачування матеріалів реєстрація не обов'язкова.

НАУКАТехнічні науки

 www.n-t.ru
«Наука і техніка»
Офіційний сайт Міжнародної суспільної організації "Наука і Техніка". Електронний бібліотечний фонд. Науково-популярні статті (історія науки і техніки, поточні публікації, наука сьогодні, наукові гіпотези, дискусії та диспути, наукові розваги). Нобелевські лауреати (біографічні статті). Електронні версії рідких книг та періодичних видань.

www.gotai.net
"Матеріали про штучний інтелект"
Публікації по генетичним алгоритмам, нейронним мережам, логічним підходам, практичному застосуванню штучного інтелекту.
   
http://kvant.mccme.ru/rub/1.htm
Наукові статті з математики, журнал "Квант"         

На цьому сайті ви можете знайти теорію та формули з математики, геометрії, висшої математики та ін. Також тут є довідкова інформація по математичним дисциплінам і цікаві статті, біографії вчених та корисні посилання.

Велика наукова бібліотека. Майже 2000 оцифрованих книжок з математики, фізики, біології, техніці, програмування та інш. Основний формат DjVu. На сайті діє форум для тих хто шукає книги або сам публікує їх у мережі.

www.nehudlit.ru
НеХудожня бібліотека. Електронні копії книг з математики, фізики, хімії, біології,  медицини, астрономії, геології, філософії та іншим наукам.

resolventa.ru
Наш центр — это команда работающих в ВУЗах Москвы профессионалов высокого уровня, докторов и кандидатов наук, каждый из которых владеет уникальными методиками преподавания, на практике доказавшими свою эффективность.
  Наши преподаватели-математики на протяжении ряда лет составляли задачи для различных конкурсов, олимпиад и вступительных экзаменов в ВУЗы. Среди преподавателей есть авторы известных учебников и учебных пособий.

Наш сайт посвящён Математике (и математикам), но, конечно, мы не претендуем на то, чтобы собрать всё. Этот сайт — для школьников, студентов, учителей и для всех, кто интересуется математикой. Тех, кого интересует зона роста современной науки математики, мы адресуем к иным сайтам. Почти нет тут «вступительной математики», тем более, материалов подготовки к еГЭ. Мы думаем прежде всего о тех, кто что-то знает и кого что-то интересует.

 ЗАДАЧНАЯ БАЗА (8308 задач)

Геометрические задачи на этапе подготовки к олимпиадам и не только(книги, статьи, видео и интернет-ресурсы)
           
www.techlibrary.ru
Технічна бібліотека. Книги розташовані в алфавітному порядку та за авторами. Закачування матеріалів з власного сервера. Мінімалістичний дизайн.
           
www.mister-grey.narod.ru
Електронна технічна бібліотека. представлені книги по електроніці, мікроконтролерам, програмуванню, цифровій обробці сигналів, нейронних мережах, системам автоматичного управління, моделюванню, дискретній математиці, метрології, CAD-системам, теорії вірогідності, мережам передачі даних і іншим технічним дисциплінам.
           
www.diagram.com.ua
Безкоштовна технічна бібліотека. Ви можете без реєстрації викачати багато цікавих книг, журналів, збірок, електронних довідників, а також схем і сервіс-мануалов (14662 видання, 8100 схем, 73000 статей в пошуку). Бібліотека постійно поповнюється новими матеріалами.
           
www.tehlit.ru
Одна з найбільших безкоштовних бібліотек нормативно-правових документів (стандарти, Гости, норми). Створення і супровід "Техліт" бібліотеки здійснюється за підтримки інтернет-порталу "ОХОРОНА ПРАЦІ".
           
www.ihtika.net
Даний склад - сховище наукової літератури, створене в цілях акумуляції в одному місці всіх наявних в мережі текстів і інших матеріалів (і особливо — філософсько-направлених) з дрібних електронних бібліотек і інших маловідомих сайтів Інтернету, а також робіт окремих сканувальників.

 www.books.ks.ua
Електронна технічна бібліотека. Книги по електроніці, програмуванню, мікропроцесорній техніці, мікроконтролерам, мережевим технологіям і іншим дисциплінам. для скачування матеріалів реєстрація не потрібна.
           
www.math.ru
Підручники і науково-популярні книги із математики, фізики, історії науки. Багато матеріалів, які стали настольнимі для багатьох шкільних вчителів.Патентна інформація, автореферати дисертацій

 www.ep.espacenet.com
European Patent Office
Міжнародна патентна база на англійській, німецькій та французькій мовах. Є декілька типів пошуку патентів: бистрий пошук (за ключевими словами назви або реферату, особам чи організаціям), пошук за датою, класифікацією, за номером. Усі правила пошуку описані на головній сторінці.

www.ipdl.wipo.int
Intellectual Property Digital Library
Інтелектуальна бібліотека містить окрім патентної інформації ще й промислові розробки, емблеми та атрібути фірм та багато іншого. Сайт представлено англійською та французькою мовами.

www.uspto.gov
United States Patent and Trademark Office (USPTO)
Патентна база даних вдідомства США. Окрім розширеної системи пошуку містить велику кількість додаткової інформації по патентознавству. Cайт англійською мовою.
           
www.ukrpatent.org
Державне підприємство "Український інститут промислової власності" (УКРПАТЕНТ)
  Сайт містить розділи: Об’єкти промислової власності; Програмні засоби для підготовки електронних примірників заявок; Спеціальне законодавство України у сфері промислової власності; Стандарти у сфері інтелектуальної власності та багато іншого.
           
www.fips.ru
Федеральна служба по інтелектуальній власності, патентам та товарним знакам (РОСПАТЕНТ)
Сайт містить розділи: промислова власність, авторське право, Інформаційні ресурси (Пошукова система, Міжнародні класифікації, Електронні бюлетні, Відкриті реєстри,). Крім того постійно оновлюються новини по патентознавству та база нормативних документів, можливо отримати необхідні консультації спеціалістів та ін. Сайт представлено російською та англійською мовами.

Освіта

Сайти вищіх навчальних закладів

www.mon.gov.ua
Міністерство освіти і науки України
Офіційний сайт міністерства. Новини, законодавство, інформаційні повідомлення. Два головні розділи - Освіта і Наука. ЗНО, повні тексти підручників тощо.
           
www.osvita.com
Єдине освітнє інформаційне вікно України
Інтернет-ресурс Міністерства освіти і науки України. База даних українських шкіл, вищих учбових закладів, професійно-технічної освіти.
           
www.osvita.org.ua
Освітній портал
Лідер серед недержавних проектів, присвячених освітнім і науковим процесам в Україні. Структура порталу: Вузи України, новини, події освіти і науки, статті по питаннях освіти, каталог освітніх сайтів, курси, "абітурієнту", "студенту", дистанційна освіта, МВА, освіта за кордоном, зконодавство, зовнішнє тестування, Болонський процес тощо.
           
www.magistr.net.ua
МВА в Україні і Росії
Довідник бізнес-школ України, Росії і країн СНД. Опис програм. Інформація про надходження на МВА. Новини і прес-релізи шкіл. Статті.
           
www.niss.gov.ua
Національний інститут стратегічних досліджень
Організаційна структура НІСД. Аналітичні матеріали щодо проблем і подій суспільного розвитку. Наукові публікації.
           
www.repetitor.info
Освітній портал "Репетитор"
Довідник освітніх послуг:  репетитори, освітні статті, новини та події, курси, он-лайн навчання, каталог освітніх сайтів України та світу тощо.


Учбові матеріали, реферати

www.allbest.ru
"Allbest.ru" - каталог рефератів
Каталог рефератів з можливістю використання алфавітного покажчика назв робіт. Повнотекстовий пошук. Онлайн-бібліотека книг різних жанрів.
           
www.student.km.ru
"KM.RU Освіта" - курсові і реферати
Реферати, курсові, доповіді, шпаргалки та ін. Система пошуку. Уроки англійської мови. Онлайн словники та тлумачний словник Ожегова.
           
www.bankreferatov.ru
"Банк рефератів"
Колекція рефератів, курсових, дипломів, доповідей, наукових статей і дисертацій на декількох мовах.
           
www.ukrreferat.com
"UKRREFERAT.COM"
Реферати українською мовою, курсові, дипломи, тематичні статті, підручники, та багато іншого.
           
www.ronl.ru
"Ronl.ru" - колекція рефератів
Можливість ознайомитися з текстом реферату перед скачуванням. Система пошуку в базі. Крім того багато творів, переказів, підручників, шпаргалок та інших матеріалів для школярів.
           
www.br.com.ua
"br.com.ua" - реферати
Одна з найбільших колекцій україномовних рефератів для студентів і школярів.
           
www.referats.yandex.ru
"Яндекс.Реферати" - генератор текстів
Можливість згенерувати текст в одній або декількох наукових дисциплінах.
           
www.refine.org.ua
"Українські реферати"
Колекція рефератів, курсових та дипломних робіт.


Електронні довідники та енциклопедії

www.uk.wikipedia.org
"Вікіпедія" - україномовна версія енциклопедії
Пошук за статтями вільної універсальної енциклопедії, написаних українською мовою. Вибрані статті, цікаві факти, поточний день в історії, посилання на тематичні портали і споріднені проекти.

www.krugosvet.ru
"Кругосвет" - універсальна енциклопедія
Рубрикатор за категоріями: історія, медицина, технології та ін. (статті, карти, ілюстрації). Пошук за темами та алфавітом. Версії для друку. Відомості про продукт на CD.
           
www.dic.academic.ru
"Dic.academic.ru" - онлайн-словники і енциклопедії
Пропонується численна добірка словників і енциклопедій: фінансовий і економічний словники, англо-російський словник фінансових термінів, словник Даля, сучасна енциклопедія та ін.

www.encyclopedia.ru
"Світ енциклопедій" - довідкова система
Огляд універсальних і спеціалізованих інтернет-енциклопедій, словників. Можливість розміщення, конференція.
           
www.rubricon.com
"Рубрикон" - енциклопедії в Інтернеті
Платний доступ до повних електронних версій енциклопедій і словників. Тематичний каталог енциклопедій. Анонси статей, пошук за анонсами. Описи пакетів видань, ціни.
           
www.edic.ru
"Edic" - енциклопедичні словники
Великий енциклопедичний та історичний словники онлайн. Пошук за словниками.
           
www.wikiznanie.ru
"ВикиЗнание" - універсальна енциклопедія
Вільна безкоштовна гіпертекстова on-line енциклопедія, з можливістю редагування статей для всіх охочих.
           
www.sci.aha.ru/ALL/
"All-in-one" - енциклопедичний довідник
Одиниці вимірювань, числова і фактична інформація практично по всіх сферах людської діяльності (від елементарних частинок і всесвіту до природи, географії, мови, культур і історії).
           
www.persons.com.ua
Біографічний банк даних "ОСОБИСТОСТІ"
Банк даних "Особистості" містить близько 60 000 біографій людей, що залишили слід у історії людства, а також додаткові дані, згруповані по розділах: власне біографія, посилання на Інтернет-джерела, зв´язки з іншими особистостями, додаткові текстові, графічні, аудіо- та відео матеріали
           
www.mirslovarei.com
"Мир словарей" - бібліотека словників
Словники і енциклопедії з пошуковою системою за ключовими словами: Великий енциклопедичний, Етнографічний, Будівельний, Фінансовий, Словник комп'ютерного жаргону та ін.
           
www.floranimal.ru
"Floranimal" - про тварин і рослини
Ілюстровані статті про різні види тварин і рослин (алфавітна систематизація). Розважальні новини зі світу тварин. Тести та ігри. Фотогалерея.
           
www.businessvoc.ru
"Businessvoc.ru" - бізнес-словник
Пропонується різна економічна інформація, представлена у формі бізнес-словника в електронному вигляді. Розділи: зовнішньоекономічна діяльність, право, інвестиції, реклама та ін.


Бібліотеки України
           
www.nbuv.gov.ua
Національна бібліотека України
   Історія, структура, бібліотечні фонди, спеціалізовані колекції, публікації, каталоги, бази даних, електронні тексти та ін.
           
www.nplu.org
Національна Парламентська бібліотека України
     Бібліотека є провідним державним культурним, освітнім, науково-інформаційним закладом. Це загальнодоступна установа з універсальними за змістом фондами і характером обслуговування населення.

www.4uth.gov.ua
Державна бібліотека України для юнацтва.
      Загальні відомості про бібліотеку, інформація про фонди, перелік послуг, режим роботи.

www.chl.kiev.ua
Національна бібліотека України для дітей.
  Загальні відомості про бібліотеку, інформація про відділи. Режим роботи, календар заходів. Електронний каталог.

www.reglibrery.mk.ua
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім.О.Гмирьова
Головна бібліотечна установа Миколаївської області, загальнодоступний регіональний науковий, інформаційний та культурно-просвітницький центр. Має фонди на традиційних та електронних носіях 44 мовами світу.

www.lib.kherson.ua
Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара
Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара - один з найкрупніших інформаційних та культурних центрів південного регіону України.

www.library.lviv.ua
Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника.
Бібліотека склалась на базі 84 відомчих і приватних бібліотек Львова і всього західного регіону України. Сюди увійшли бібліотеки Наукового Товариства ім. Шевченка і Народного дому, збірки яких на той час становили близько 500 тис. одиниць збереження,  та численні книгозбірні.

www.odnb.odessa.ua
Одеська національна ордена Дружби народів наукова бібліотека ім. М. Горького.
    Одна з старіших бібліотек України. Представлені загальні відомості про бібліотеку та ії відділи.

korolenko.kharkov.com
Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка.
    Друга за обсягом своїх фондів і одна з найстаріших бібліотек України.  Розгалужена система довідково - бібліографічного апарату ХДНБ містить понад 60 каталогів і картотек у т.ч. електронний, довідково-бібліографічний фонд, автоматизовані бази даних, друковані зведені каталоги та фонд виконаних довідок.

www.dnabb.org
Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного.
  Єдина бібліотека державного значення з будівництва і архітектури та виконує функції  галузевого депозитарію літератури з питань будівництва та архітектури.
           
www.library.edu-ua.net
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського.
     На сайті представлена структура бібліотеки, система каталогів і картотек, послуги. Матеріали про В.О. Сухомлинського.

www.dnsgb.kiev.ua
Державна Наукова Сільськогосп. Бібліотека Української Академії Аграрних Наук.
    Центру історії аграрної науки, каталог аграрних бібліотек України, науково-методичний центр та багато іншого.

www.gntb.gov.ua/ua
Державна науково-технічна бібліотека України.
      Всеукраїнська бібліотека загально-державного значення, входить до бібліотечної системи України та системи науково-технічної інформації Міністерства освіти і науки України.

www.dibu.kiev.ua
Національна історична бібліотека України.
Фонди та пошуково-інформаційні можливості бібліотеки; послуги, що надає бібліотека та новини в галузі її культурно-освітніх ініціатив. Доступ до електронного каталогу; БД з історичного краєзнавства. Огляд електронних ресурсів.

www.library.gov.ua
Національна Наукова Медична Бібліотека.
Національне книгосховище творів друку, державний депозитарій медичної літератури України, провідна спеціалізована установа з питань бібліотечно- інформаційного обслуговування медичних кадрів.

www.cgntb.dp.ua
Центральна державна науково-технічна бібліотека гірничо-металургійного комплексу України.
    У фонді ЦДНТБ повно представлені всі види і типи літератури, включаючи описи винаходів до авторських свідоцтв, каталоги на промислове устаткування і багато що інше.

Художня література

www.ukrlib.com.ua
Ukrlib це: найбільша в інтернеті електронна бібліотека української літератури, яка окрім українських книг містить також літературну енциклопедію, біографії практично всіх письменників України, шкільні твори, учнівські реферати, короткі перекази змісту творів і багато що інше.

www.e-kniga.ru
Повні тексти художніх творів, класична література on-line.

www.lib.ru
Електронна бібліотека Максима Мошкова. Класична і сучасна, російська і зарубіжна література, учбові матеріали, гумор. Музика, російський рок і інше.
           
www.proza.ru
"Проза.ру" - національний сервер сучасної прози. Проза початківців і маловідомих авторів. Можливість опублікувати власні твори. Рецензії і відгуки, форум.

www.aldebaran.ru
Проект Альдебаран - найбільша електронна бібліотека on-line. Тут зібрана безкоштовна художня, учбова і технічна література і книги різних жанрів: детективи, фантастика, російська і зарубіжна література, вірші і поезія, любовні романи, дитяча література, жіноча еротична література, фентезі і так далі
  У віртуальній інтернет бібліотеці Альдебаран ви можете викачати безкоштовні електронні книги, книги для КПК, а також почитати вірші і прозу онлайн.

 www.stihi.ru
Сервер надає авторам можливість вільної публікації і обговорення творів сучасної поезії. Публікація лірики, що присилається, рейтинги, інформація про авторів. Обговорення, чат. Літературний конкурс, огляди поезії від редактора.
           
www.litera.ru
Літературні проекти - журнали, альманахи, інтерв'ю. Посилання на магазини, бібліотеки, мережеві видання, енциклопедії, видавництва, текстові архіви і інше.

 www.bookz.ru
Колекція безкоштовних книг в електронному варіанті. Зручний алфавітний пошук. Можливість прочитати або викачати книги, довідники, словники, журнали.

 http://chasikov.net.ru/forum/7-38-1

Флэш-часы, календари и другие виджеты для сайтов, форумов и блогов

Немає коментарів:

Дописати коментар